Efsaneler Ligi Video Oyunu

Efsaneler Ligi Video Oyunu

Efsaneler Ligi Video Oyunu… League of Legends (LoL), Microsoft Windows ve macOS için Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan çok oyunculu bir çevrimiçi savaş alanı video oyunudur (MOBA). Ayrıca oyun ücretsiz bir modeli takip ediyor. 27 Ekim 2009’da yayınlanan; üstelik oyunun aylık izleyicisi dünya çapında yüz milyonlarca oyuncudan oluşuyor.

At Yarışlarında Bahis
Rexusbet ile keyifli oyunların tadını çıkarın…

Efsaneler Ligi Video Oyunu (League of Legends) – beş güçlü şampiyondan oluşan iki takımın birbirlerinin üslerini yok etmeye çalıştığı takım çalışmasına yönelik bir strateji oyunudur. Sonrasında 140’dan fazla şampiyonun arasından seçimini yaparak zafere giden yolda destansı oyunlar yap, rakibini katlet ve kuleleri yık.

Üssü yok et

Nexus, her iki takımın üssünün kalbidir. Sonuçta oyunu kazanmak için önce düşmanın Nexus unu yok et.

Merkezin, minyonlarının ortaya çıktığı yerdir. Ayrıca Merkezinin arkasındaysa can ile mananı çabucak yenileyebileceğin ve dükkâna erişebileceğin başlangıç platformu bulunmaktadır.

RAKİP MERKEZ

Rakip takımın üssünde, tıpkı seninkine benzer bir merkez var. Kesinlikle rakibin merkezini yok etmek oyunu kazandırır.

YOLUNU AÇ

Takımının rakip merkeze ulaşabilmesi için en az bir koridoru temizlemesi gerekir. Ayrıca kuleler ve inhibitörler sana engel olan savunma yapılarıdır. Bununla birlikte koridorlarda üç kule ve bir inhibitör bulunabilmektedir. Merkezleriyse iki kule savunabilmektedir.

Efsaneler Ligi Video Oyunu

KULELER

Kuleler rakip minyon ile şampiyonlara hasar verir ve ait oldukları takım için Savaş Sisi’nin içinde sınırlı bir görüş sağlar. Dolayısıyla hasar almamak ve koridorda ilerlemek için, bu yapılara önünde minyonlar varken saldır.

İNHİBİTÖRLER

Her bir inhibitörü bir kule korur. Ayrıca bir inhibitör yıkıldığında, onun bulunduğu koridorda birkaç dakika boyunca süper minyonlar harekete geçer. Daha sonra inhibitör yeniden devreye girer ve süper minyonlar ortaya çıkmayı bırakır.

ORMANDA ÜSTÜNLÜK SAĞLA

Koridorların arasında orman bulunabilmektedir. Tarafsız canavarlar ve orman bitkileri burada yer alır. En önemli canavarlar Baron Nashor ve ejderlerdir. Bu birimleri kesmek takımın için özgün güçlendirmeler kazanmanı sağlar ve oyunun gidişatını değiştirebilmektedir.

BARON NASHOR

Baron Nashor, ormandaki en güçlü canavardır. Dolayısıyla Baron’u kesmek onu kesen takıma ilave saldırı gücü, yetenek gücü, güçlendirilmiş dönüş kazandırabilmekte ve yakındaki minyonların gücünü önemli ölçüde arttırabilmektedir

EJDERLER

Ejderler ve ejderhalar, takımının kestiği ejderin elementine bağlı olarak özgün ilaveler sunan güçlü canavarlardır. Dört Element Ejderi ve bir Kadim Ejderha vardır.

Efsaneler Ligi Video Oyunu

KORİDORUNU SEÇ

Sağlam bir takım kompozisyonu için önerdiğimiz beş konum var. Her koridorda belli başlı şampiyonlar ve roller bulunabilmektedir. Özellikle hepsini dene ve sana hitap eden koridoru seç.

ÜST KORİDOR

Üst koridordaki şampiyonlar, takımın dayanıklı ve yalnız savaşçılarıdır. Ayrıca koridorlarını korumak ve rakip takımın en güçlü üyelerine odaklanmak, onların görevidir.

ORMAN

Ormancılar avlanmak için yaşar. Dolayısıyla koridorlarda gizlilikle ve becerilerine güvenerek dolaşan ormancılar, en önemli tarafsız canavarları izler ve rakip gardını düşürür düşürmez onlara saldırır.

ORTA KORİDOR

Orta koridor şampiyonları ister tek ister takımlarıyla işlevli olan ve yüksek anlık hasar verebilen şampiyonlardır. Çatışma onlar için her zaman rakiplerini dize getirme fırsatı kolladıkları tehlikeli bir dans gibidir.

ALT KORİDOR

Alt koridor şampiyonları takımın hasar verme görevini üstlenebilmektedir. Takımını zafere taşımak için yeterli altına ve deneyime ulaşmadan önce narin bir bebek gibi korunmaları gerekir.

Efsaneler Ligi Video Oyunu

DESTEK

Destek şampiyonları takımın koruyucularıdır. Takım arkadaşlarını hayatta tutmaya çalışırlar. Bununla birlikte asıl görevleri alt koridordaki takım arkadaşları güçlenene kadar onları koruyarak, onların rakipleri katletmesini sağlamaktır.

ŞAMPİYONUNU GÜÇLENDİR

Şampiyonlar oyun ilerledikçe seviye atlamak için deneyim kazanarak ve daha kuvvetli eşyalar almak için altın biriktirerek güçlenebilmektedir. Dolayısıyla bu iki noktaya dikkat ederek rakibin üstünde baskı oluşturabilmektedir. Ve onların üssünü yok edebilirsin.

DENEYİM KAZAN

Şampiyonlar belli miktarda deneyim kazandığında seviye atlayabilmektedir. Yeni bir yetenek açabilmektedir. Veya mevcut yeteneğini güçlendirebilmekte ve taban niteliklerini yükseltebilmektedir. Rakip birimleri biçerek, şampiyonları katlederek, asist alarak ve rakibin savunma yapılarını yıkarak deneyim kazanabilirsin.

ALTIN KAZAN

Altın, şampiyonlarının eşya almak için ihtiyaç duyduğu oyun içi para birimidir. Ayrıca rakip birimleri biçerek, şampiyonları katlederek, asist alarak, rakibin savunma yapılarını yıkarak ve altın veren eşyalar kullanarak altın kazanabilirsin.

DÜKKAN

Dükkân kazandığın altınlarla eşyalar alabileceğin veya bunları satabileceğin yerdir. Buraya sadece başlangıç platformundayken erişebilirsin.

Sistem Kuponu Nasıl Yapılır? İnceleme yazımız için tıklayınız.

Efsaneler Ligi Video Oyunu